Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування

Освітні напрями кафедри
  • Підготовка бакалаврів:
    • спеціальність "133 Галузеве машинобудування", спеціализація "Обладнання для переробки та розподілу нафтопродуктів";
    • спеціальність "133 Галузеве машинобудування", спеціализація "Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів".
  • Підготовка магістрів:
    • спеціальність "133 Галузеве машинобудування", спеціализація "Обладнання для переробки та розподілу нафтопродуктів";
    • спеціальність "133 Галузеве машинобудування", спеціализація "Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів".

Проблема надійності є однією з ключових для сучасного науково-технічного прогресу, оскільки ні в кого не виникає сумнівів, щодо необхідності забезпечення високої надійності при створенні техніки самого різного призначення, постійного підвищення експлуатаційної надійності вже існуючих машин і обладнання, якісного і своєчасного їх технічного обслуговування, ремонту і збереження. Надійність є однією з важливих характеристик, які враховуються при проектуванні, розробці і експлуатації машин і апаратів.

Теорія надійності – наука, що вивчає закономірності розподілу відмов технічних пристроїв і конструкцій, причини і моделі їх виникнення. В рамках надійності вивчаються методи забезпечення стабільності роботи технічного устаткування в процесі проектування, виробництва, транспортування, експлуатації і зберігання; встановлюються і вивчаються кількісні показники надійності та досліджуються зв'язки між показниками ефективності і надійності.

Недостатня надійність технічних систем приводить до величезних витрат на ремонт, простою обладнання, наприклад, до припинення постачання електроенергією, водою, газом, зупинки транспорту; невиконанням відповідальних завдань, а, інколи, і до аварій, які пов’язані з економічними і людськими втратами.

Метою вивчення дисципліни є формування комплексу знань щодо методів теоретичної та практичної оцінки рівня надійності технічних об’єктів різного рівня складності для подальшого їх практичного застосування при розв’язанні прикладних задач.

Задачі дисципліни. Для досягнення мети вивчення дисципліни студенти повинні опанувати базовими поняттями теорії надійності, методами теоретичних розрахунків та прогнозування рівня надійності технічної системи на всіх стадіях її життєвого циклу, застосовувати закони розподілу ймовірності безвідмовної роботи, навчитися будувати структурні схеми для визначення надійності, вибору сучасних методів забезпечення надійної роботи обладнання нафтогазохімічної галузі та підприємств будівельних матеріалів.

Дисципліна «Надійність технічних систем» є однією з завершальних у системі підготовки магістрів за освітньою програмою «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів». Вона узагальнює набуті студентами знання у галузі розрахунку та проектування машин і апаратів, технології їх виготовлення, діагностування та ремонту та поширює їх в напрямку встановлення показників якості машин та обладнання як складних технічних систем та їх розрахунку, що базуються на сучасних математичних моделях і методах.

Дисципліна базується на знаннях, отриманих при вивченні таких дисциплін, як «Вища математика», «Деталі машин», «Матеріалознавство», «Процеси та апарати хімічних технологій», «Обладнання нафтогазохімчної галузі».

Викладач : Савєльєва Оксана Степанівна

Контактні дані: