Дисципліна викладається протягом першого семестру навчання магістрів. Складається з лекційних та лабораторних занять і входить в нормативну частину (обов’язкова частина, цикл дисциплін професійної підготовки) навчального плану підготовки другого (магістерського) рівня для спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Відповідно до навчального плану передбачає виконання розрахунково-графічної роботи та закінчується іспитом.
Дисципліна є однією з базових у системі підготовки магістрів. Вона узагальнює набуті студентами знання у галузі теорії дискретних систем, моделювання електромеханічних систем, керування перетворювальними пристроями для електричних машин постійного і змінного струму за допомогою сучасних методів та програмного забезпечення. Дисципліна має націлити майбутніх фахівців на творче застосування отриманих знань у їх практичній діяльності.
Мета вивчення дисципліни «Програмування мікропроцесорів і промислових контролерів для керування електромеханічними системами та електротехнічними комплексами» – вивчення методів аналізу і синтезу систем електроприводів з елементами дискретного управління, а також особливих вимог до цифрових ланок і елементів електроприводів, електромеханічних систем та електротехнічних комплексів при побудові інтелектуальних систем.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
Мета дисципліни: вивчення загальних принципів розрахунку навантажувальних діаграм електромеханічних систем та комплексів електротранспорту, розробка замкнутих систем регулювання моменту та швидкості електромеханічних систем та комплексів електротранспорту, а також методів синтезу систем керування електроприводами постійного і змінного струму електромеханічних систем та комплексів електротранспорту.
- Учитель: Володимир Андрійович Войтенко
Метою вивчення дисципліни “Мікропроцесорна техніка та її програм” є надання студентам знань в області архітектури сучасних мікропроцесорів, засобів розробки програм для мікропроцесорів вбудованих систем.
Об’єктом вивчення дисципліни є сучасні мікропроцесори. Головними задачами, що вирішуються в процесі вивчення дисципліни є формування у студентів знань архітектури мікропроцесорних систем, середовищ і мов програмування мікропроцесорів та вмінь використовувати ці знання для розробки мікропроцесорних вбудованих систем та їх програмного забезпечення у практичний діяльності.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
Дисципліна: Основи теорії автоматичного керування
Викладач: Мельнікова Любов Василівна, E-Mail: lubov.v.melnikova@gmail.com, доцент кафедри Електромеханічної інженерії Інституту електромеханіки та енергоменеджменту
Мета дисципліни - надання майбутнім бакалаврам теоретичних та практичних знань в області теорії управління взагалі, що має стати основою для подальшого вивчення більш широкого і складного круга питань з електромеханіки, електротехніки та електроенергетики для різних галузей сучасної промисловості.
Завдання дисципліни - засвоєння основних законів керування і побудови систем автоматичного керування та вмінь використовувати ці знання у практичний діяльності.
Основні результати навчання:- Аналізувати процеси в електроенергетичному,
електротехнічному та електромеханічному обладнанні і відповідних комплексів і
систем
- Визначати принципи побудови та функціонування елементів систем керування та автоматики електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних комплексів
- Обирати і застосовувати придатні методи для аналізу і синтезу електромеханічних та електроенергетичних систем із заданими показниками
- Учитель: Любов Василівна Мельнікова
Дисципліна викладається протягом третього та четвертого семестрів другого курсу, складається з лекційних, практичних та лабораторних занять і входить в нормативну частину навчального плану підготовки першого (бакалаврського) рівня для спеціальності 141 - «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (спеціалізацій «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод», «Електричні машини в мехатронних системах», «Електропостачання та енергетичний менеджмент». Відповідно до навчального плану передбачає виконання курсового проекту та закінчується залікам в третьому семестрі та іспитом в четвертому семестрі.
Мета вивчення дисципліни - засвоєння студентами елементної бази сучасної електроніки, загальних принципів побудови та режимів роботи напівпровідникових перетворювачів енергії, розрахунків їх характеристик, вивчення та розробки електричних схем сучасних перетворювачів.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
Дисципліна присвячена адаптації методів прикладної математики й теоретичної електротехніки стосовно електроенергетичних задач. ЇЇ теоретичні та методологічні основи відповідають вимогам фундаменталізації та комп’ютеризації інженерної підготовки. Мета вивчення дисципліни – зв’язати математику та теоретичну електротехніку із практичним їх застосуванням у роботі інженера та дати конкретний практичний апарат для інженерних досліджень.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
Метою вивчення дисципліни є надання студентам знань в області архітектури сучасних мікропроцесорів, засобів розробки програм та електротехнічних систем на основі мікропроцесорів.
Об’єктом вивчення дисципліни є сучасні промислові мікроконтролери та мікропроцесори. Головними задачами, що вирішуються в процесі вивчення дисципліни є формування у студентів знань архітектури мікропроцесорних систем, середовищ і мов програмування мікропроцесорів та вмінь використовувати ці знання для розробки мікропроцесорних систем та їх програмного забезпечення у практичний діяльності.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
Дисципліна викладається протягом шостого семестру третього курсу, складається з лекційних, практичних та лабораторних занять і входить в нормативну частину навчального плану підготовки першого (бакалаврського) рівня для спеціальності 141 - «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спеціалізації «Електричні машини в мехатронних системах». Відповідно до навчального плану закінчується іспитом.
Мета вивчення дисципліни - засвоєння студентами теоретичних знань та практичних навичок щодо законів і методів електромеханічного перетворення енергії та керування процесами її перетворення, загальних принципів побудови та режимів роботи електроприводів постійного та змінного струму, розрахунків їх характеристик. Для досягнення мети вивчення дисципліни студенти повинні навчитися вирішувати завдання аналізу та синтезу параметрів систем електроприводів із заданими властивостями у статичних та динамічних режимах, а також оптимізації динамічних та енергетичних показників електроприводу із урахуванням особливостей механізму та технологічного процесу.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко
Дисципліна викладається протягом дев’ятого семестру п’ятого курсу денної форми навчання. Складається з лекційних та практичних занять і входить в нормативну частину навчального плану підготовки другого рівня для спеціальності 141 - «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Відповідно до навчального плану передбачає виконання курсової роботи та закінчується заліком.
Мета вивчення дисципліни - підготовка до самостійного аналізу надійності електромеханічних систем, здатність використовувати в своїй діяльності засвоєні традиційні методи організації робіт по забезпеченню надійності електромеханічних систем, відновлення працездатності в умовах експлуатації електромеханічних систем, ефективному застосуванню досягнень науки і техніки при вирішенні задач по експлуатації, ремонту і технічного обслуговування електромеханічних систем.
- Учитель: Олена Валеріївна Найденко